1983 yılında kurulan Formfleks; Bursa, Adapazarı ve Gölcük’te faaliyet göstermektedir. Tüm segmentlerdeki araçlar için, hafif PU kullanarak veya elastomer bazlı ağır katman plakalarına PU uygulayarak, motor ve yol gürültüsünü izole eden sessizleştiriciler, taşıt araçları için, taban halıları, bagaj halıları, hafif PU tavanlar ve cam elyaf ile takviye edilmiş Honeycomb panellerine PU uygulaması yaparak bagaj tabanları ve şapkalıklar. Hafif ticari ve ticari araçlara yönelik taban paspasları ve çeşitli varyasyonlarda MDF üzeri PU uygulamalı desenli yer kaplamaları, ağır ticari araçlar için de torpido ve taban paspasları üretmektedir.

Formfleks, değerli müşterilerinin istediği Q1, WCM gibi kalite ve üretim sistemlerini kullanarak kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Birçok kez aldığı ödüller arasında; 2002 yılında Toyota Avrupa İmalatçıları arasındaki Cost Management Ödülü ve 2009 yılında Renault’dan aldığı Avrupa kalite ödülü, Formfleks’in konumunu uluslararası platformda kanıtlayan ödüller olmuştur.

Birçok projede “full system supplier” olarak görev almış, tasarım yapma ve ürün geliştirme konusunda da kendini ispat etmiştir.

Yeni yatırımları ve faaliyet alanlarıyla Formfleks, otomotiv endüstrisindeki yerini koruyarak, adını farklı ‘yeni ilklere’ yazdırmanın sabırsızlığı içerisindedir.

Phone : +90  224 243 35 16
Fax : +90  224 243 35 15
Web : www.formfleks.com.tr
E-mail :   ozlem.ayabakan@erkutholding.com.tr
Adress : Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cad. No: 25 16140 Bursa / TÜRKİYE