Türk otomotiv sanayinde 49 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için modern tesislerinde üretim yapıyor; yaygın ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyor.

1981 yılından bu yana %100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikasıtek vardiyada 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahip. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 80 bin metrekaresi kapalı toplam 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

Karsan “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda toplu taşımacılığa modern ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyor. 5 metreden 18 metreye uzanan geniş ürün gamı, sektördeki tecrübesi, dünya devleri tarafından onaylanmış üretim kalitesi, nitelikli iş gücü ve bağımsız şirket yapısıyla Karsan10 yılı aşkın süredir otomotiv sanayinde Türkiye’nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi konumunda. Karsan vizyonu doğrultusunda iş ortakları ve lisansörleri ile birlikte yeni ve mevcut ürünlerin türevlerini geliştirerek yük ve yolcu taşımacılığında tüm segmentlerde yer almayı hedefliyor. Toplu taşımacılık segmentinde “yenilikçi ürün ve hizmetleri” “fikirden pazara” geliştirmek ve pazara sunmak için faaliyetlerini sürdüren Karsan, özellikle Ana Üretici/ OEM (Original Equipment Manufacturer) iş kolunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Karsan, Türkiye’nin kendi otomobil markasına sahip olması gerektiği inancıyla Karsan markası altında üretilmek üzere “Concept V1” modelini geliştirdi. Bu platform ilk olarak New York’un “Yarının Taksisi” (“Taxi of Tomorrow”) ihalesi ve küresel bir talep olan erişilebilir Ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere için geliştirildi.

Phone : +90 224 484 21 70
Fax : +90 224 484 21 69
Web : www.karsan.com.tr
E-mail :   karsan@karsan.com.tr
Adress : Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi Caddesi 16225 Nilüfer / BURSA